واحد مهندسی
 واحد مهندسی به عنوان قلب طپنده شرکت، علاوه بر نظارت بر فرآیندهای تولید، مسئولیت طراحی و تهیه نقشه های ساخت تجهیزات و قطعات را در حوزه صنایع نفت گاز و پتروشیمی داراست.  مهندسین مجرب و کار آزموده در واحد مهندسی با استفاده از نرم افزارهای روز دنیا همچون : Ansys, Catia, SolidWorks,   Geomagic, Rapidform  CF Turbo  فرآیندهای طراحی و مهندسی معکوس  را انجام می دهند.همچنین این واحد در تعامل مستقیم با واحد برنامه ریزی که وظیفه هماهنگی  درون سازمانی  و پایش و کنترل پروژه ها را داراست می باشد .

 واحد R&D

در واحد R&D، تحقیق و توسعه به صورت بنیادین بر روی پروژه های خاصی که نیاز ویژه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است در حال انجام بوده و اهم پروژه ها به شرح زیر می باشد:

Design Pressure Safty Valve ) PSV)

یکی از حساس ترین قطعات بکار رفته در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، که نقش کلیدی را در حفاظت از مخازن تحت فشار بر عهده دارند و به همین سبب طراحی و ساخت این قطعات نیارمند استفاده از تکنولوژی های خاص است تا محصول نهایی، قابلیت اطمینان بالایی را تضمین کند.

روتور توربین کمپرسور
به طور کلی در صنایع پتروشیمی از توربین های بخار به عنوان محرک کمپروسورها استفاده می شود. اساس کار این توربین ها مهار انرژی بخار داغ توسط پره های روتور و تبدیل آن به انرژی دورانی است. برخلاف توربین های مولد برق که با دور ثابت عمل می کنند، این توربین ها امکان کنترل دور را فراهم می کنند.روتور این گونه توربین ها از اجزاء شافت، ویل ها و بلیدها تشکیل یافته که بر اساس پارامترهایی چون سرعت سر پره، دما و … ساختار روتور به صورت یکپارچه، چند تکه پرسی، ترکیبی و یا جوشی ساخته می شود.

Diaphragm Coupling یا کوپلینگ های دیافراگمی

این قطعات با وزن کم به عنوان فیوز مکانیکی در انتقال قدرت تجهیزات خاص مانند توربین ها و … عمل می کنند. جنس دیافراگم از آلیاژهای خاص بوده و توسط تکنولوژی های پیشرفته جوش به شافت میانی متصل می گردد.

خطوط گرانولاتور

این شرکت در حال بومی سازی قطعات کلیدی واحد گرانولاتور اوره می باشد. این خط تولید به صورت گسترده در پتروشیمی های اوره و آمونیاک کشور استفاده می گردد.