لازمه مهندسی معکوس قطعات در شرکت پرتو صنعت پاژ، ابعاد برداری سه بعدی توسط اسکنر نوری در واحد اپتیک می باشد. اسکنر (REXCAN 4 (۵MP ، جزو پیشرفته ترین تجهیزات در امر ابعاد برداری اپتیک می باشد که مختصات سه بعدی سطح قطعه را به صورت ابری از نقاط اندازه برداری می کند، این دستگاه می تواند بدون محدودیت در ابعاد (ابعاد برداری قطعات تا طول ۱۰ متر) و جنس در هر برداشت مختصات بیش از پنج میلیون نقطه را به نرم افزار منتقل نماید. دقت بالای این دستگاه  (زیر ۵ میکرون) و ارتباط با نرم افزارهایی چونCatia،Rapidform، Solidworks و … باعث استفاده روز افزون از این دستگاه ها شده که نیاز صنعت را به خوبی برآورده می سازد.
اسکنر Rexcan 4 با ترکیب همزمان منابع نور و لیزر و استفاده از دوربین CCD با وضوح تصویر فوق العاده بالا و دیگر Setup های انحصاری، تجهیزی استثنائی در صنایع دقیق بشمار می آید که این تجهیز کاملا پرتابل بوده و به راحتی در محل صنایعی نظیر پتروشیمی، پالایشگاه ها و سکوهای نفتی و … جهت ابعاد برداری و مهندسی معکوس قطعات مستقر می گردد.

(Certificates REXCAN 4 (5MP

Tritop یک سیستم ابعاد برداری غیر تماسی صنعتی جهت تعیین مختصات نقاط به صورت گسسته است. علاوه بر این، به سبب قابلیت حمل و سرعت این روش، جهت ابعاد برداری روکار تجهیزات، انجام کنترل کیفی و تحلیل های تغییر شکل (Deformation Analysis)در محل صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

روال کار ابعاد برداری با سیستم Tritop که اساس کار آن فتوگرامتریاست، به شرح عکس زیر می باشد: