علی یزدانی روز سه شنبه در جریان بازدید از شهرک صنعتی توس مشهد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، این تصمیم را بر اساس سیاستهای دولت و در راستای اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.
وی گفت: امید است با این تدبیر و فضای بازی که در دوره پسابرجام برای توسعه سرمایه گذاری فراهم شده، به رونق فعالیت شهرکهای صنعتی بینجامد.
او افزود: با تصمیم ستاد سازمان صنایع کوچک، سال آینده برای ایجاد نشاط جهت جذب سرمایه گذار به شهرکهای صنعتی نقاط کمتر توسعه یافته، برنامه ریزی شده و برای ایجاد جاذبه به منظور جذب سرمایه گذاران به شهرک های صنعتی نواحی برخوردار نیز برنامه جامعی تدارک دیده شده است.
وی در خصوص مشکل واحدهای صنعتی برای تامین وثایق و تضمین های بانکی نیز گفت: بانکها نگهبان منابع مردمند و در چارچوب وظایف خود مکلفند وثایقی بگیرند تا پول مردم به آنها بازگردد و ما به منظور حمایت از فعالان صنعتی، صندوقی را در مجموعه سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایجاد کرده ایم.
یزدانی افزود: این صندوق بدون بوروکراسی زائد اداری، تا سقف ۳۰ میلیارد ریال ضمانت نامه برای صنعتگران صادر می کند که می تواند کمک خوبی به توسعه سرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذاران حوزه صنایع کوچک باشد.
در جریان بازدید مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی از شهرک صنعتی توس، شرکت پرتو صنعت پاژ، تولید کننده قطعات صنایع نفت و گاز فعالیت خود را به شکل رسمی آغاز کرد.
مدیرعامل این شرکت گفت: این شرکت تنها شرکت دانش بنیان و عضو پارک علم و فناوری خراسان است که دارای تجهیزات و سایت در منطقه عسلویه است که در زمینه تولید شیرهای اطمینان، قطعات توربین و کمپرسور صنایع نفت و گاز فعالیت دارد.
رضا قویدل افزود: برای راه اندازی این شرکت ٣٠ میلیارد ریال هزینه شده که امروز علاوه بر افتتاح رسمی، خط تولید قطعات توربین و کمپرسور شرکت نیز با هزینه ای حدود ١٠ میلیارد ریال آغاز به کار کرده است.
وی گفت: با راه اندازی این شرکت برای ۲۵ نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال شده است.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی در بازدید از شهرک صنعتی توس مشهد، از یک شرکت تولید و بسته بندی آب معدنی و شرکت تولید تابلوهای برق صنعتی دیدن کرد.
بیش از ۴۰ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در کشور وجود دارد که در ۷۵۰ شهرک واحدهای صنعتی در حال تولید و ساخت و ساز هستند.